Silahsız Özel Güvenlik olma şartları nelerdir?

Tunga Koruma ve Güvenlik Hizmetleri

Silahsız Özel Güvenlik olma şartları nelerdir?

SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK NASIL OLUNUR?

Silahsız olarak özel güvenlik ve koruma olmak isteyen adaylar eğitimlere başvurmadan önce bazı şartları taşımalıdır. Silahsız Güvenlik görevlisi olmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve 8 yıllık ilköğretim mezunu olmak şarttır. Bu şartları sağlayan adaylar silahsız güvenlik görevlisi olmak için eğitime başvurabilirler.

Eğitim için istenen evraklar ise aşağıdadır.

  • Devlet hastanesi veya özel hastanelerden kurul tarafından onaylanmış 4 hekim(Nöroloji, Göz, Psikiyatri, KBB,) imzalı sağlık raporu olması şarttır.
  • Diploma fotokopisi ve aslı
  • İkametgah
  • Kimlik fotokopisi
  • 8 adet vesikalık (Biyometrik) fotoğraf

SİLAHSIZ GÜVENLİK EĞİTİMİ KAÇ SAATTİR?

Belgeleri tamamlayan adaylar eğitim kurumumuz tarafından eğitime alınırlar. Eğitim süresi Silahsız eğitim olarak 100 Saattir. 

SİLAHSIZ GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN SINAV NE ŞEKİLDEDİR?

Sınavlar Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik görevlisi adaylar için her sene 6 defa düzenlenir. Özel durumlarda sınav sayıları Emniyet Müdürlüğü tarafından değiştirilebilir. Silahsız özel güvenlik olmak isteyen adaylar için temel eğitim sınavından 100 sınav sorusu sorulur sınavdan da en az 60 puan alan adaylar Silahsız güvenlik sertifikası almaya hak kazanır. Sınav harçları bankalara yatırıldıktan sonra sınavda başarılı olan adaylar güvenlik görevlisi sertifikası olmaya hak kazanır.